Podvodníci opäť ukázali svoju krutosť, keď oklamali 92 ročnú seniorku a pripravili ju o celoživotné úspory vo výške 17. 000,-€.
Podľa doposiaľ zistených informácií bol priebeh podvodu nasledovný. Seniorku kontaktoval doposiaľ neznámy páchateľ s tým, že jej prinesie doporučený list a hovor ukončil. Len pár minút na to zazvonil poškodenej telefón znova.
Tentoraz sa predstavil ženský hlas ako príslušníčka Policajného zboru. Tá ju vystrašila tvrdením, že ju prenasleduje a pozoruje ukrajinská mafia. Zároveň ju ubezpečila, že polícia o všetkom vie a všetko má pod kontrolou. Pri otázke, či má u seba doma hotovosť a v akej výške, dôverčivá seniorka prezradila, že má doma 17. 000,- Eur.
Hovor trval dlhší čas počas ktorého jej boli kladené otázky, ako napríklad kde býva, v akých bankovkách má uvedenú sumu doma.
V tom čase s ňou už volal ďalší doposiaľ neznámy páchateľ vystupujúci opäť ako „údajná príslušníčka Policajného zboru“, ktorá jej začala udávať inštrukcie čo má robiť.
Seniorka vedená strachom a dôverou “v políciu“ presne splnila všetko, čo jej prikázali. Podľa ich pokynov vyšla na balkón a peniaze, ktoré jej kázali zabaliť do tašky vyhodila von. Počas tohto bol neznámy páchateľ neustále na linke a po tom čo ich vyhodila sa vrátila k telefónu, kde to ,,policajtke“ oznámila.
Tá jej na záver povedala, že tie peniaze si prídu zobrať policajti a o takých 20 minút jej ich prídu vrátiť a pôjdu s ňou na políciu spísať zápisnicu. Tí však namiesto toho zmizli aj s jej úsporami.
Vyšetrovateľka Policajného zboru v danej veci začala trestné stíhanie za zločin podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.
Stara mala radsej vyskocit,naco su ludom peniaze ked nemaju rozum.
Ty tupelo, som zvedavá,aký rozum budeš mať ty, keď budeš mať 92 rokov!
Nemusis cakat do jeho 92.
To blbe hovado je blbe uz teraz. A snad teraz ked sme mu prezradili, ze je tupy blb, vyskoci z toho okna sam.