Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II vyšetrujú okolnosti trestného činu, ku ktorému došlo včera (26.02.2025) v čase krátko pred 01,00 h v bratislavskej mestskej časti Ružinov.
Tu si k jednému z rodinných domov mali privolať vozidlo taxislužby tri ženy vo veku 37, 22 a 20 rokov. Keďže pracovník taxislužby tieto ženy poznal z predošlej objednávky, za ktorú mu nezaplatili, tak im taxislužbu odmietol poskytnúť a požiadal ich, aby si z vozidla vystúpili. Ženy ho však mali fyzicky napadnúť tak, že ho začali škriabať po tvári a udierať päsťami do hlavy. Pri tomto útoku mu mali odcudziť mobilný telefón, dioptrické okuliare a drobné mince, s ktorými následne vystúpili a skryli sa v rodinnom dome.
Po naliehaní pracovníka taxislužby, aby mu veci vrátili, ho ženy vyzvali, aby vošiel na pozemok šiel si pre veci. V tom z rodinného domu mal vybehnúť 42-ročný muž s lopatou v ruke a vodiča taxislužby začal udierať do oblasti hlavy. Následne tento muž mal zobrať do ruky mačetu, s ktorou sa vodičovi taxislužby vyhrážal odseknutím hlavy.
Týmto konaním 23 – ročnému vodičovi taxislužby boli spôsobené povrchové a tržné poranenia hlavy, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.
Všetky štyri osoby boli obmedzené na osobnej slobode, eskortované na policajné oddelenie, kde sa vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti za ich konanie bude zaoberať vyšetrovateľ PZ.
žeby cigáni?
Pre 10:56 pozor hovorí sa to Rómovia. Ešte aj teba napadnú alebo údaju za rasizmus. ( Áno aj ja myslím že to boli oni ale psst 😁)
Neviete o akého taxikára išlo? Ktorý to bol..?,,
Nikolka, preco, ty poznas ruzinovskych taxikarov?
Vždy to cigáni boli, sú a budú.Keď ja som pre nich gádžo,on je pre mňa cigán.
Nikolka čítala iba nadpis.