back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Talentovaná tenistka Sofia Sedláková reprezentovala Sereď na súťaži víťazov Pohárov prezidenta STZ za rok 2024

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

TK Sereď |  Prezidentský pohár Slovenského tenisového zväzu (STZ) je významná tenisová súťaž, ktorá sa koná v rámci slovenského tenisového kalendára. Tento prestížny turnaj nie je len oslavou talentu a výnimočných výkonov slovenských tenistov, ale aj platformou na rozvoj mladých talentov v našej krajine. Cieľom pohára je nielen získať víťazstvo, ale aj poskytnúť príležitosť pre mladých tenistov ukázať svoje schopnosti a získať cenné skúsenosti.

V septembri odštartoval druhý ročník Pohára prezidenta STZ 2024. Do súťaže sa tento rok zapojili všetky 4 regionálne zväzy: bratislavský, západoslovenský, stredoslovenský a východoslovenský región. Za jednotlivé zväzy sa predstavil výber hráčov a hráčiek vo všetkých štyroch vekových kategóriách: mladšie žiactvo, staršie žiactvo, mladší dorast a dorast. V každej vekovej kategórií sa odohrali 3 dvojhry chlapcov, 3 dvojhry dievčat, štvorhry chlapcov, štvorhry dievčat a štvorhry zmiešaných párov. Za usporiadanie súťaží jednotlivých kategórií bol určený vždy iný tenisový klub.

Rozpis stretnutí:

Kategória Termín Usporiadateľ
Mladšie žiactvo 23.-25.9.2024 TK Slávia STU Bratislava
Staršie žiactvo 26.-28.9.2024 Tenis team Nové Zámky
Mladší dorast 23.-25.9.2024 TK Progres Prešov
Dorast 26.-28.9.2024 TK Hradová Lučenec

Naša tenistka Sofia Sedláková bola vďaka skvelým ročným výsledkom vybraná za jednu z hráčok dorasteniek U18 (pod 18 rokov) a ml. dorasteniek U16 (pod 16 rokov), ktoré reprezentovali západoslovenský región.

Sofia odohrala víťazne celkovo 2 dvojhry a tri štvorhry. Svoj prvý víťazný štvorhrový zápas proti BTZ odohrala s parťákom T.Krajčovičom  výsledkom 5:7 6:1 10/7. S parťáčkou T.Mľkvou bojovali dievčatá skvelo a vyhrali proti hráčkam VsTZ T.Gross/N.Kuriľáková výsledkom 7:5 a 6:4. Do tretice záverečná zmiešaná štvorhra s R.Kriškom proti BTZ I.Daubnerová/M.Markovič. Rozhodujúca vyrovnaná štvorhra skončila víťazne pre reprezentantov ZsTZ. Sofia a Radko bravúrnym výkonom otočili zápas a zvíťazili výsledkom 5:7  6:2 a 10:7.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Sofia odohrala svoju prvú dvojhru proti H. Georgievskej z BTZ . Dvojhra bola pre Sofiu úspešná. Vyhrala 6:0 6:1. Naša tenistka nastúpila na svoj druhý dvojhrový zápas proti hráčke SsTZ K. Jakubcovej. Prvý set Sofia vyhrala 6:0. Druhý sa však skončil skrečom zo strany súperky za stavu 3:0,preto Sofia zvíťazila.

ZsTZ U18-dorastenci a dorastenky ovládli každý deň stretnutia a spolu si odniesli cenné víťazstvo v pomere 21 výhier a 6 prehier. Víťazi získali zlatú medailu, diplom a Pohár prezidenta STZ vo vekovej kategórii do 18rokov.

V kategórii mladšieho dorastu U16 sa decká zo Západoslovenského tenisového zväzu umiestnili na krásnom 2.mieste.

Hráčkam a hráčom ZsTZ patrí obrovská gratulácia za krásny výsledok.

Prezidentský pohár bol pre Sofiu príležitosťou ako získať cenné skúsenosti a v neposlednom rade aj body do rebríčka.

Sme veľmi hrdí na to, že jednou z vybraných hráčok ZsTZ sa stala naša tenistka, ktorá každú sezónu dosahuje viac a viac úspechov. Gratulujeme Sofia.

Aj tento výsledok je krásnym odkazom toho, že má zmysel naďalej podporovať mladé talenty na ceste za ich tenisovým snom.

„PROJEKT JE REALIZOVANÝ S FINANČNOU PODPOROU MESTA SEREĎ”

zdroj: Mesto Sereď