back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Múzeum totality pripravuje vydanie knihy Lubomíra Sazečka o Čechoslovákoch unesených v Angole

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Múzeum totality v spolupráci s Lubomírom Sazečkom začalo so zbieraním finančných prostriedkov potrebných na vydanie knihy o 66 unesených v Angole. K únosu došlo v Alto Catumbela v marci 1983 a únos zorganizovala protivládna vojenská organizácia UNITA.

Za týmto účelom OZ Občan rozhodni do svojich radov prijalo Lubomíra Sazečka a  zriadilo na účel vydania knihy samostatný účet vo Fio Bank v českých korunách, pod číslom :

IBAN:
SK18 8330 0000 0026 0311 2430
BIC/SWIFT:
FIOZSKBAXXX
Veríme, že vyzbierame dostatočnú výšku finančných prostriedkov a táto udalosť zostane trvale zachovaná v pamäti Čechov a Slovákov aj vďaka knihe, ktorá bude v tlačenej podobe obsahovať aj časť originálneho denníka písaného jedným z účastníkov únosu Františkom Zlochom z Prievidze.
OZ Občan rozhodni je hlavným správcom Múzea totality, ktoré po 10-ročnom sústreďovaní autentických rozhovorov s účastníkmi únosu, sústreďovaní kníh, tlačových materiálov, novinových článkov a originálnych artefaktov zriadilo samostatný web

www.unesenivangole.socializmus.sk

ktorý priebežne na vlastné náklady dopĺňa a aktualizuje o materiály, ktoré získa k predmetnej téme.
Ak vás zaujíma história a zachovanie pamäti na doteraz najväčší únos Čechov a Slovákov v histórii, môžete vydanie knihy podporiť finančne. Podporovatelia budú zverejnení ako v samotnej knihe, tak na webovej stránke  unesenivangole.socializmus.sk
Ďakujeme.
- Inzercia -spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img

Sponzorované