Napriek tomu, že je železničná stanica v Žiline dôležitým a frekventovaným dopravným uzlom na Slovensku, železničná stanica pamätá nielen socializmus, ale aj staršie časy. A to žiaľ aj interiér. Typické obklady, dlažba, umelecké diela.
Mimoriadne zaujímavými sú sklenené vitráže spoza ktorých je interiér stanice pomerne slušne osvetľovaný denným svetlom. Napriek veku sú vo veľmi zachovalom stave.
Milovníkov histórie však potešia otočné panely, na ktorých sú aj dnes vylepené papierové veľkoformátové cestovné poriadky. Otázkou je, koľko bežných hlavne mladých cestujúcich sa v nich vie orientovať.
V každom prípade, stanica práve teraz prechádza rekonštrukciou. Ako sa vydarí a nakoľko modernou po nej stanica bude, uvidíme po jej ukončení.
Este lepsia je stanica v Roznave…no a v Ciernej nad Tisou je uplna topka
aj v NZ je to bieda a to je tiež hlavný ťah
Tak ta v NZ je tusim aj kulturna pamiatka
Všetky naše stanice sú obrazom vlády čo vládne už 14 rokov. Tá v Blave je úplne top a vôbec nezaostáva. Nechápem že to kompetentným nevadí. Ale šak čo peniažky im tečú kašľať na občana a kultúru. Hlavne že sa im plnia peňaženky.
V Studenom potoku je topka.
Štrnásť rokov? „Všetky naše stanice sú obrazom vlády čo vládne už 14 rokov.“ pán Vojtech Černák? Len? Myslím, že viac. Je to plus mínus tridsaťpäť rokov lády akože „demokratov“! V článku hneď na začiatku je: “ železničná stanica v Žiline je dôležitým a frekventovaným dopravným uzlom na Slovensku, železničná stanica pamätá nielen socializmus, ale aj staršie časy.“ No tak „počty“ nepustia! Aj keď ta vláda na ktorú sa snažíte hodiť všetku vinu; mala možno najviac času, predsa tu bol aj iný „premiér“, v ktorého záujme to mohlo byt tak akosi stavovskou hrdosťou a povinnosťou! Železničiar, ktorý sa ale radšej venoval privatizacií. Možno aj preto, že „pochádzal“ z oblastí nie tak vzdialenej, ako sa spomínaná v inom komentári: „Anonym:
V Studenom potoku je topka.“ Ta menovaná stanica v Studenom potoku je snáď z obdobia prvej republiky. Príkladov je však neúrekom. Pravdaže musím podtrhnúť „skvelú“ zaangažovanosť všetkých anonýmov. No a stanica Nové Zámky? Dozaista skvosť. Škoda len že v súčastnosti je tam veľa asociálnych živlov. Niekoľkokrát som ju mal možnosť navštíviť a j za socializmu a pozrime že, v tedy tam neboli „typi bez domova“. Škoda, že dnes je tomu inak. Ale za pozornosť stojí čerstvo zrekonštruovaná stanica vo Svite! Tu dal postaviť ešte Baťa. Na záver len toľko, nejde síce o stanicu ako takú, ale o celý žekezničný úsek Banská Bystrica-Diviaky! 22 tunelov a dva viadukty!!! V zložitých geologických a geomorfologickych pomeroch. A to za pár rokov, počas Slovenskej republiky 1939-1945. Bez dnešných technologických vymoženosti! Skúsme aj my komentovať vecne. Možno sa dočkáme krajších a funkčných železničných staníc.
Vojta neber vážne. On má svoj svet.
Ja sa nezastavam ani Mečiara a ani Dzurindu samozrejme. Oni sprivatizovali čo sa dalo. Lenže keď niekto je 4 krát premiér a vidíš že nič nejde do predu ale skôr sme jak rozvojové krajiny, máš právo povedať svoj názor. 10:08 to je všetko čo vieš načarbať? Alebo vytiahneš ešte nejaký lepší triumf?
Ano privatizovali, aby republika po Mečiarovi neskrachovala a ona neskrachovala. Teraz máme iba jednu možnosť euroval. To však už budeme cítiť a veľmi výrazne. Napríklad ako Grécko.
V stanicnej budove sa po rekonstrukcii nezmeni nic. Opravuje sa len kolajisko a nastupista. Stanicna budova si v takom hroznom stave este dlho pocka na opravu, kedze budovu uz stihli aj vyhlasit za kulturnu pamiatku.
Ladislav Hraško jasne oni zase zanic nemozu ale na zvysenie ich platov je na nezmyselne ministerstvoje na trpnu hymnu je zbysovanie dani ludom ti nevadi zabezpecenie beztresnosti takmer 100% zvysenie dialnicnej znamky aj ked dialnicu nemame tiez nie keby to spravilk ini taku vy narodniari fnukate ale ano vodca moze. Za 12 rokov predtym neurobili nic ani ieden dialnicny tunel nevedeli. Daj mi teda konkretne veci co spravili co opravili co ma zmyslel pre narod
Zeleznicne stanice na Slovensku vyzeraju ako vyzeraju. Bezdomovecke brlohy to su casto. Na druhej strane, listok zo Serede do Trnavy stoji 90 centov a nie 6 eur, ako v krajinach s krasnymi stanicami a cistymi vlakmi. To je tiez sucast rovnice.
Dobrý deň p. Haško…
Chcel by som reagovať na Váš príspevok.] železničná trať DIVÁKY-BANSKÁ BYSTRICA bola hotová teda otvorená pred 2.svetovou vojnou za prvé Československé republiky. Počas Mníchovskej zrady v 1938,ak by došlo k vojne s fašistický Nemeckom, pri ústupe na Slovensko mala táto trať aj s tunelmi slúžiť, ako krízove sídlo prezidenta republiky, vlády a hlavného štábu brannéj moci. V roku 1944 počas SNP ťažké boje(Čremošné) za účasti pancirového vlaku 1.Československéj armády HURBAN. Takže nie za Tisa a tzv. Slovenského štátu. S Pozdravom.