back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Úspešné atlétky zo ZŠ Juraja Fándlyho. V okresnom kole sa umiestnili na 1. mieste, v krajskom kole na druhom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

ZŠ J. Fándlyho / Atletike sa hovorí, že je kráľovnou športov, s výnimkou šachu. Je to preto, že je základom všetkých športových odvetví. Tomuto krásnemu, ale náročnému športu venujeme pozornosť aj na našej škole.

Dňa 15.5.2024 sa v Galante na ZŠ SNP konalo Okresné kolo v atletike družstiev dievčat. Naše družstvo starších žiačok, si za pekného slnečného počasia, vybojovalo postupové 1. miesto a tým si zabezpečilo účasť na Krajskom kole. KK sa konalo hneď o 2 dni v Trnave, dňa 17.5.2024.

Dievčatá pretekali v behu na 60 m, 800 m, v skoku do výšky, v skoku do diaľky, v hode vortexom, vo vrhu guľou a v štafete 4×60 m. Každá súťažiaca mohla pretekať v 2 disciplínach a v štafete. Pretekať mohlo najviac 8 žiačok. Body všetkých súťažiacich v družstve sa spočítavali, a družstvá boli vyhodnotené podľa dosiahnutých bodov. V Galante sa OK zúčastnilo 5 družstiev dievčat. Naše družstvo dosiahlo 780 bodov.

Umiestnenie družstiev na OK:
1. miesto: ZŠ J. Fándlyho Sereď, 780 bodov
2. miesto: ZŠ s MŠ, Komenského Šoporňa, 771 bodov
3. miesto: ZŠ Sídl. SNP Galanta, 589 bodov
4. miesto: ZŠ J. A. Komenského Sereď, 480 bodov
5. miesto: ZŠ a MŠ Horné Saliby, 392 bodov.

Krajské kolo v Trnave prebiehalo za daždivého a chladného počasia, čo sa podpísalo aj pod výkony dievčat. Dráha na behy aj na skoky bola mokrá, dievčatám sa šmýkalo. Aj napriek tomu podali výborné výkony, ktoré nás vyniesli na pekné 2. miesto. Viaceré z dievčat sa umiestnili na medailových miestach v rámci jednotlivcov..