Mladšie minižiačky „biele“ so skvelými výkonmi v prvom barážovom turnaji!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Nedeľa 12.5.2024

Slávia ŠKP Banská Bystrica – BK Lokomotíva Sereď 34:32 (8:15, 19:24, 25:26, 34:32)
K zápasu povedala pár slov aj Tereza Kubánková: „Do zápasu sme nastúpili s výbornou obranou, agresívnymi prienikmi do koša a s rýchlymi protiútokmi. V prvej štvrtine sme hrali rýchlo a energicky, čím sa nám podarilo spraviť si náskok nad súperkami. V druhej štvrtine robili výborné zbehy pod kôš a udržali sme si náskok. V tretej štvrtine sme trošku poľavili, no potom sme sa nakopli a udržali sme si od súperiek náskok v skóre. Štvrtá štvrtina bola veľmi vyrovnaná, ale posledné dve minúty súperky otočili skóre vo svoj prospech a tak sme prehrali o jeden jediný kôš. Ďakujem spoluhráčkam za parádny výkon, lebo každá jedna dala zo seba maximum a to je najhlavnejšie. Taktiež ďakujem všetkým trom trénerom za výborné pokyny a podporu a rodičom za povzbudzovanie. Už sa veľmi teším do Popradu a verím, že tento krát súperky porazíme.“
Vyjadrenie trénera Martina Bosého k zápasu: „V úvodnom zápase turnaja sme nastúpili na domácej palubovke proti Banskej Bystrici. Zápas sme odštartovali dobre, úspešne sme odohrali súboje 1:1 a darilo sa nám aj dobiehať a zastaviť skvele realizovaný rýchly protiútok súpera. Bolo vidno, že dievčatá oboch družstiev sú technicky zdatné a dokázali si to rozdať medzi sebou aj v súbojoch o loptu či pri doskoku. Tak ako sme donútili súpera urobiť niekoľko chýb my, tak isto donútil súper urobiť chyby aj nás. Počas celého stretnutia bolo na dievčatách vidno, že veľmi chcú tento zápas vybojovať vo svoj prospech. V niektorých situáciách naša aktivita prekročila hranicu faulu a v samotnom závere, keď už nemohla hrať Danka to bolo už len o tom, či to vydržíme alebo nie. Nanešťastie to súperky zlomili vo so svojej prospech a dá sa povedať, že v posledných sekundách. Aj takýto je šport. Niekto sa raduje a niekto je smutný. V tomto zápase ten smútok vyšiel na nás. Každopádne to bol skvelý zápas a klobúk dole pre našimi dievčatami čo v ňom predviedli proti skvele hrajúcemu súperovi. Preto môžeme byť napriek prehre spokojní.“
BK Lokomotíva Sereď – BAM Poprad 35:27 (12:9, 21:11, 28:23, 35:28)
K zápasu povedala pár slov aj Daniela Kramárová: „Zápas s Popradom bol napínavý, no predviedli sme skvelé výkony. Súper veľmi často striedal hráčky, no my sme nepoľavili a dotiahli zápas do víťazstva. Musíme ešte zlepšiť obranu a rýchlosť v presune za protihráčkou. Tešíme sa, že môžeme hrať takéto, ktoré nám dávajú veľa nových skúseností a dúfame, že o 2 týždne v Poprade sa nám podarí oba zápasy vyhrať a postúpiť na Majstrovstvá Slovenska“
Vyjadrenie trénera Martina Bosého k zápasu: „V úvode stretnutia s Popradom bolo vidieť, že sme trošku otrasené z tej predošlej prehry. Pomalšie sme sa rozbiehali, a boli sme nesústredené. Keď už to nakoniec prišlo a rozbehli sme sa tak sme aj dobre bránili, našu aktivitu v obrane sme vedeli držať správne pod kontrolou. V tomto druhom zápase už bolo vidno ako sa bez rešpektu všetky hráčky púšťajú do činností, či už driblingu, prihrávky alebo streľby. Odohrali sme ďalší úžasný zápas, ktorý sa nám podarilo priviezť do víťazného konca a to vôbec nebolo samozrejmosťou. Vynaložené úsilie nášho družstva nás môže len tešiť. Oba zápasy nás zdobila bojovnosť a veľká snaha, ku ktorej keď sa pridali naše technické zručnosti tak oku lahodiace momenty boli na svete.
Ešte nás čaká druhý barážový turnaj v Poprade a stále je tu šanca postúpiť na finálový turnaj a odohrať ďalších 5 skvelých zápasov. Ďakujeme všetkým rodičom, kamarátom a fanúšikom za podporu, súperom za skvelé zápasy a zato, že naše družstvo mohlo odohrať tieto stretnutia vo fantastickej atmosfére.“