Tak tento unikátny kúsok skončil v Múzeu totality vďaka darcovi zo Serede.
Za socializmu v priestoroch kaštiela bola napr. Mestská ľudová knižnica a na poschodí boli priestory pre využitie voľného času detí. Práve tu pôsobil aj lodno modelársky krúžok, v ktorom deti pod vedením dospelého vedúceho skladali takéto modely.
Neviem prečo, no mám taký pocit, že si presne tento model pamätám osobne a preto by som bol rád, keby sa našli pamätníci nielen na tento krúžok. Ideálne by boli aj zachované fotografie z týchto priestorov, ich využitia a akcií, napr. súťaží, ktoré sa v priestoroch konali.
Pomôžte zachovať kus histórie mesta, možno života vašich starých rodičov a pohľadajte v starých rodinných albumoch fotografie, ktorémôžu byť poslednou dochovanou spomienkou nielen pre vás.
Ďakujeme.
Model je vystavený v expozícii zameranej na Sereď.
toto sa pamätám, chodil som tam par mesiacov.neviedol to nejaký rezmíreš alebo kováč????Boli to pekné časy
Rezmíreš. Modelársky krúžok bol top. Päť rokov som bol u lodných modelárov a rád spomínam na tieto časy.
Pokiaľ viem, tak modelari sa stretávali v Dome kultúry hore na poschodi za veľkou zasadackou. Ci ešte aj dnes, neviem.
Tito sa stretavali v kastiely.
Ja som tam chodil do rybarskeho a do dychovky.
Dychovka dlho nevydrzala, ale rybarsky jo.
,,li,,
Z kaštieľa sa presunuli do Pionierskeho domu, neskôr Dom detí a mládeže na Novomestskej ulici, kde je teraz Klub či Zväz zdravotne postihnutých. Neviem presne ako sa volajú. Modelári boli v suteréne a hore bol neskôr počítačový a drobnochovateľský krúžok. Robili aj denné tábory cez letné prázdniny. Modelársky krúžok bol super. Deckám dal veľa. Zručnosti, zábavu ale najmä ako spolupracovať v skupinách, pretože niektoré modely boli náročné a stavali sme ich so staršími chalanmi. Mrzí ma, že modelári v Seredi zanikli. Predtým nebolo výstavy, skade by nebolo ocenenie.
Manžel by vedel poskytnúť nejaké fotografie nakoľko tam bol vedúci.